top of page
faaliyet.png

ELEKTRONIK - MEKANIK BAKIM ONARIM
Her marka ve çeşit kondisyon aletinin test cihazlarıyla elektronik ve mekanik onarimlari yapilmaktadir.Firmamiz teknolojideki gelismeleri yakindan takip ederek tüm bakim ve onarim islemlerini sorunsuz giderebilmektedir.

MEKANIK BAKIM ONARIM
Firmamiz mekanik bakim onarim kapsaminda rulman degisimi,kaynak ve boya islemleri,sertlik mekanizmasi çelik halatlar,motor bakimlari,kolektör kömür degisimi ve amortisör degisimlerini yapmaktadir

ezgif.com-gif-maker (38).webp

MOTOR DEGISIMI
Firmamiz bünyesinde görev almakta olan teknisyenlerimiz DC motor sistemli kosu bantlarini AC sistemli olarak modifiye edebilmektedir. Modifiye edilmis olan kosu bantlarinizi yillarca sorunsuz ve güvenli sekilde kullanabileceginizin garantisini veriyoruz.

0531 714 92 70

BANT

Koşu bandının en önemli hayati parçalarından biri olan Bant  (genellikle 2 senede bir) zamanı geldiğinde mutlaka değiştirilmelidir.Eskimiş ve sürtünme özelliğini kaybetmiş bir bandı kullanmaya devam ederseniz,motor gereğinden fazla zorlanacağından güç kartınızla beraber arızalanması kaçınılmazdır.Çoğu kullanıcıların yanıldığı nokta bandın üst kısmında aşınma olmadığını görüp iç kısmındaki aşınmayı göz ardı edişleridir. Bandların iç kısımları polyester kumaştan üretilmiş olduğu için bu kısım kullanımdan doğan sebeple pamuklanma yapıp zamanla toz ve yağ ile birleşerek zemin üzerinde kayganlığını kaybeder. Bu durumdaki bir bandı kullanmak son derece risklidir.Bu da tamirini yaptırmak istemeyeceginiz kadar yüksek bir maliyet oluşturabilmektedir. Bu nedenle bant bakımlarını geciktirmek veya yapmamak bandınızın ömrünü kısaltacaktır.
ezgif.com-gif-maker (45).webp
ezgif.com-gif-maker (35).webp
Bandinizin değişmesini gerektirecek durumlar aşağıda sıralanmıstır.
1.Bantta tüylenmeler ve pamuklaşma varsa-(bandın kumaş kısmını eliniz ile kontrol ederek anlayabilirsiniz)
2.Bantta bölgesel katlanmalar ve yırtıklar varsa
3.Bandın üzerinde aşırı parlama ve incelme varsa (Pot yapmaya başlamasından anlayabilirsiniz)
4.Bandı yağladığınızda ,yağı üst kısıma nokta nokta veriyorsa
5.Bandın ek yerleri görünmeye başladıysa
6.Koşu bandının herhangi bir yerinden düşük akım elektriğine çarpılıyorsanız.
MOTOR ve MOTOR KÖMÜRLERİ
Firmamız markası ve modeli ne olursa olsun tüm koşu bandlarının motor sorunlarında çözüm üretebilmektedir.
ezgif.com-gif-maker (44).webp
ZEMİN
ezgif.com-gif-maker (14).webp

Bandın dönüşü esnasında kullanıcı baskısıyla beraber sürtündüğü ağaçtan yapılmış kaplamalı parçadır.Kullanım sıklığına ve silikon yağlamaya göre ömrü değişmektedir.Ömrünün bittiğini oval bir şekil almasından veya attığınız her adımda gıcırtılı sesler cıkarmasından anlayabilirsiniz.Genelde banta temas ettiği kaplamalı kısımlar silikon yağlamanın yapılmamasından dolayı yıpranmakta akabinde sürtünme zorlastığı içinde banta zarar vermektedir.Diğer arızaları tetikleyeceğinden zamanında değiştirilmelidir.

SIFIRDAN SPOR SALONU KURULUMU

Geniş ürün yelpazesi ile spor aletlerinin sıfırdan kurulumu yapılmaktadır.

salon.jpg
RULMANLAR
ezgif.com-gif-maker (51).webp
ezgif.com-gif-maker (50).webp

Rulmanlar Koşu bandında bandı çeviren ön ve arka merdane içinde,ana motorda ve bazı eğim motorlarında bulunurlar.Dairesel hareketlere yataklık yapan rulmanların ömürleri uzundur fakat koşu bandınızdan gelen aşırı tıkırtılı seslerden değişmesi gerektigini anlayabilirsiniz.Zamanında değiştirilmemesi kilitlenmelere ve dönüşleri zorlaştırmaya başlayacaktır.Bu da diğer arızalari tetikleyebilmektedir.

GÖSTERGELER

Kosu bandi ekranlari çesitli tasarimlara ve çesitli özelliklere sahiptir. Koşu bandı gösterge ve konsolunun özellikleri, koşu bandının fiyatı ile orantılıdır. Koşu bandı ucuz ise o gösterge ve konsolda fazla bir özellik bulunmaz. Sadece zaman hız ve mesafe gibi temel özellikleri kapsar. Göstergenin fiyatı fazlalaştıkça interaktif özellikleri, rutin egzersizleri, kalp hızı görüntüleri, özel hazır programları, kişiye özel yapılabilen programları ve de internet bağlantıları ile süslenir. Zamanımızda gündemde olan TV özelliği ile dokunmatik ekran özellikleri de koşu bandının fiyatını oldukça yukarılara taşıyan nedenlerdendir. En nihayetinde ister ucuz olsun ister pahalı, koşu bandı göstergesinin çalışma prensibi genelde aynıdır. Motor kısmına hareket komutunu verir, hızlanması için gerekli olan sinyali gönderir ve koşu bandında saatteki hız bilgisini anlık olarak alıp işler ve üzerindeki işlemcilerin yardımı ile gerekli olan bilgileri LCD ekran ,dot matrix veya dijital olarak kullanıcıya gösterir.Kalp atış bilgileri için ise gerekli olan sinyali avuç içinden,parmak ya da kulak memesinden veya göğse takılan polar aletinden alır,işler ve göstergesinde gösterir.Acil durumlar için ise ani durdurma düzeneği ilave edilmiştir.Koşu bandını kullanırken kesinlikle emniyet anahtarının mandalını üzerinize takınız.

ezgif.com-gif-maker (24).webp

KOŞU BANDI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEKLER

1.Ev tipi kosu bandi alirken kilonuza uygun motor gücünde bir cihazi tercih ediniz.

2.Kosu alaninin genisligi ve uzunlugu rahat bir spor için önemlidir.

3.Yürüyüs yapilan zeminin baglanti elemanlarinin esnek olmasi, eklem ve kemik yapisina zarar vermemesi önemlidir.

4.Cihazi kullandiginiz mekân dar ise katlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Amortisörlü olmasina dikkat ediniz.

5.Sessiz cihazlari tercih etmeniz sizi ve çevrenizdekileri rahatsiz etmeyecektir.

6.Cihazinizin ulasabilecegi maksimum hiz ve egim spor tarziniza uygun olmali.

7.Satis sonrasi hizmetlerinin ve servis aginin olup olmadigini sorunuz/arastiriniz.

ezgif.com-gif-maker (31).webp
bottom of page