top of page
  • Yazarın fotoğrafıkecgym

Koşu bandı almak isteyenler,,,

Yaşamın temposunda insanın kendisine ayıracağı zamanın kısıtlı olmasından dolayı hareketsiz, stresli bir hayat. Çaresi ,en basidi eve bir koşu bandı bir bisiklet almak.

Bu sayede insanın kendisine zaman çalması, belli bir prensip ile spora başlaması ,

vücudunda birikmiş olan negatif enerjiyi boşaltması kelimeler ile anlatılacak gibi değildir.

Düzenli kullanılan koşu bandı yüksek tansiyona, şekere, kollestrole çok çok iyi gelmektedir. Koşu bandı alındığında, ilk günler 20-30 dakika yürüme temposunda,

daha sonraki günlerde hergün 5 dakika 10 dakika süreyi uzatmak kaydı ile aynı tempoda yürümek lazım. Vücut koşuya alıştıktan sonra sabah bir saat akşam bir saat yürümek sağlığınıza olumlu olarak yansıyacaktır. Koşu bandı alacağız da nasıl bir seçim yapmamız lazım.

Nasıl bir koşu bandı almalıyız,,,

Öncelikle evinizde, koşu bandını koyabileceğiniz uygun bir yere ihtiyacınız var. En az iki metreye bir metre alan lazım. alacağınız koşu bandının kullanım alanını öğrenin. Koşu bantları teknolojik aletlerdir. Gösterge tipleri sadece görsel olarak seçilmelidir.Bu görsellik kullanım konforunu pek etkilemez. Gelelim en can alıcı noktaya, koşu bandının motor gücü ve zeminin esnek tartan zemin olması ,kullanım konforunu arttırır.

Motor gücü kullanıcı kilosuna göre seçilmelidir. Örneğin 40 -60 kilo olan kullanıcı 1 -1,5 hp. (beygir), 60-80 kg. olan kullanıcı 2 hp. motor gücü, 80 -100 kg. olan kullanıcı 3 hp. motor gücü olan koşu bandını seçmelidir.

Zemin ,koşu bandının şasesine direk bağlı olmamalı, arasında kauçuk takoz olmalı ki,

koşu esnasında darbe dizlere gelmesin. Hem sağlıklı hemde konforlu bir kullanım sağlar.

Koşu bandını kullanım sırasında bakımsız bırakmamak lazımdır. Koşu bandı yağı ve yağlanması nasıl yapılır, yağlamanın önemini diğer yazımda paylaşmak üzere,sağlıcakla kalın.
gosterge konfor


koşu bandı tavsiye
51 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page